Jak dopasować filtr do dzbanka Dafi?

Wkłady filtrujące do dzbanków Dafi – gdzie można kupić?
15 października, 2018

Firma Dafi w swojej ofercie posiada wiele różnych dzbanków filtrujących, które różnią się między sobą wielkością, kształtem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Występują dzbanki o pojemności 2 l; 2,4 l; 3 l; 3,3 l; 3,7l oraz 4 litrowe. Dzbanki najczęściej są plastikowe, ale występuje również model wykonany ze szkła.

Rodzaje filtrów

Jeśli chodzi o filtry to mamy tutaj dość spory wybór. W sprzedaży występują aż 4 rodzaje.

Pierwszy z nich to model o nazwie standard – filtr ten oczyszcza wodę kranową oraz chroni czajnik przed kamieniem. Jest to uniwersalny wkład filtrujący, który jest przeznaczony do polepszania jakości wody miejskiej. Dzięki niemu woda jest idealna do picia, parzenia czy gotowania. Woda, która została przefiltrowana przy pomocy tego filtra jest alternatywą wody butelkowanej. Warto również dodać, że zapobiega gromadzeniu się osadu na elementach grzejnych. Kolejny model to tak zwany AGD+. Najogólniej mówiąc ten rodzaj filtrów skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym. Filtr ten jest idealny dla osób chcących polepszyć jakość wody kranowej oraz sprawić, aby była ona idealna do gotowania. Woda filtrowana za pomocą AGD+ sprawdzi się również w przypadku ekspresu do kawy, żelazku lub nawilżaczu powietrza. Filtr ten zapobiega wytrącaniu się kamiennego osadu przez redukcję nadmiaru soli wapnia oraz magnezu, dzięki czemu przedłużona zostaje żywotność sprzętu AGD. Trzeci rodzaj to Mg+. Filtr Mg+ oczyszcza wodę oraz wzbogaca ją w jony magnezu. Filtr magnezowy jest najlepszą alternatywą wody butelkowanej. Dzięki magnezowi, woda smakuje lepiej i jest zdrowsza. Ostatni rodzaj to Ph+. Pozwala zaspokoić pragnienie zmineralizowaną wodą, która ma właściwości zasadotwórcze. Zawarte w przefiltrowanej wodzie minerały takie jak jony wapnia, sodu, potasu i magnezu sprawią, że będzie ona jest smaczna oraz zdrowa.

Dopasowanie filtrów do dzbanka

Okazuje się, że filtry Dafi są uniwersalne i pasują do większości dzbanków filtrujących innych producentów. Nie ma więc ryzyka i nie trzeba kupując filtrów nieznanego pochodzenia. Wybierając wyprodukowane w Polsce filtry firmy Dafi możemy być pewni, że jest to produkt wysokiej jakości. Dodatkowo, na stronie internetowej producenta istnieje możliwość sprawdzenia, które filtry będą pasowały do dzbanka, który akurat posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok