Czy filtrowana woda może być szkodliwa?

Co opłaca się bardziej, dzbanek do filtrowania wody czy woda w butelkach ze sklepu?
12 października, 2018

Woda

Woda to z całą pewnością najpopularniejsza substancją na świecie. Pełni ona ważną role w życiu człowieka. Jest obecna w trzech stanach skupienia i pomaga spełniać podstawowe obowiązki. Jest spożywana zarówno przez ludzi jak i przez zwierzęta. Dodaje energii oraz pozwala na prawidłowe funkcjonowanie. Nie można również zapomnieć o obecności wody w ciele człowieka – aż 70% ludzkiego ciała stanowi woda. Trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby regularnie ją uzupełniać.

Działanie filtrów do wody

Filtry do wody mają za zadanie ją przefiltrować, czyli oddzielić od niej pewne niepożądane substancje. Filtracja pozwala stworzyć czystą oraz smaczną wodę, porównywalną do tej, kupowanej w butelce. Filtrowanie wody płynącej z kranu w porównaniu z woda butelkowaną stanowi sporą oszczędność dla domowego budżetu. Filtry, które obecnie znajdują się na rynku, doskonale wychwytują zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Te zanieczyszczenia to najczęściej różnego rodzaju metale ciężkie, niekorzystnie wpływające na zdrowie człowiek. W wodzie mogą również występować drobinki piasku czy rdza, która znajduje się w rurach. Co najważniejsze, filtry nie usuwają z wody wapnia oraz magnezu – substancje te, są bowiem organizmowi człowieka potrzebne. Warto również dodać, że przefiltrowana woda nie pozostawia kamienia.

Czy filtrowana woda jest więc dla człowieka szkodliwa?

Jeśli weźmiemy pod uwagę szerokie działanie oraz zastosowanie zarówno dzbanków jak i wkładów filtrujących, to z całą pewnością można wykluczyć ich negatywne działanie na zdrowie człowieka. Filtry usuwają z wody szkodliwe substancje, a jednocześnie zatrzymują w niej cenne minerały i witaminy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że woda filtrowana może być podawana dzieciom. Nie ma nawet konieczności, żeby poddawać ją wysokiej temperaturze czy innym czynnością uwydatniającym. Filtrowaną wodę, oprócz dzieci, chętnie piją również sportowcy – jest ona bowiem czysta i zdrowa. Woda filtrowana stosunkowo długo utrzymuje w sobie wszelkie potrzebne wartości, a filtr, oprócz swojej podstawowej funkcji, dodatkowo wzbogaca jej skład, smak i zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok